Ranking irygatorów do zębów 2019
Jakie irygatory do zębów są najpopularniejsze?
Irygatory do jamy ustnej to ciekawe urządzenia, które pozwalają odpowiednio zadbać o zdrowie zębów i dziąseł. Ich zasada działania jest bardzo prosta. Urządzenie tłoczy płyn pod dużym ciśnieniem. Strumień wody czyści przestrzenie między zębami oraz opłukuje dziąsła. Pozwala to na usuwanie resztek i zalegających osadów. Takie zanieczyszczenia są pożywką dla bakterii i ułatwiają im szybkie tempo rozmnażania. Bakterie mogą powodować różnorodne problemy w jamie ustnej. Odpowiadają za powstawanie próchnicy, uszkadzają szkliwo, powodują stany zapalne oraz wywołują nieświeży oddech.
Woda pod ciśnieniem wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych i delikatnie masuje dziąsła. Zmniejsza to ryzyko krwawienia podczas szczotkowania zębów. Dokładne usuwanie zanieczyszczeń daje same korzyści. Poprawia się ogólne zdrowie jamy ustnej i samopoczucia.
W naszej ofercie posiadamy wiele ciekawych modeli irygatorów. Można je podzielić na modele stacjonarne i bezprzewodowe. Pierwsze oferują większą moc, większą regulację ciśnienia wody i większą pojemność zbiornika. Za bezprzewodowymi przemawia kilka korzyści. Są one mniejsze, mają wbudowany zbiornik i można je zabrać w podróż.
Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze modele irygatorów do jamy ustnej. Cieszą się dobrymi opiniami od naszych zadowolonych klientów.
Aquapick AQ-300
Irygator stacjonarny Aquapick to klasyk w naszej ofercie, obecny w sprzedaży już od wielu lat. Cieszy się niezmienną popularnością.
Ten model oferuje największe ciśnienie spośród wszystkich irygatorów, jakie sprzedajemy. Maksymalna wartość to niecałe 7 barów (6,9 bar). Pozwala to na dynamiczne czyszczenie trudno dostępnych miejsc. Woda dociera do przestrzeni, do których nie docierało wcześniej włosie szczoteczki do zębów. Duży zbiornik o pojemności 600 ml zapewnia komfortowe korzystanie. Po kilku pierwszych użyciach i nabraniu wprawy wystarczy jedno napełnienie, aby dokładnie oczyścić całą jamę ustną.
Zestaw uzupełniają 4 końcówki i komplet 4 pojemników ochronnych z przyssawką do przechowywania końcówek.
Irygator został zaprojektowany i wyprodukowany w Korei Południowej.
Panasonic DentaCare EW 1211
To jeden z najbardziej interesujących irygatorów bezprzewodowych. Jego zwarta konstrukcja sprawia, że nie zajmuje dużo miejsca w łazience lub w bagażu.
Irygator posiada 3 tryby pracy, które oznaczają ciśnienie strumienia. Najmocniejszy tryb pracy nie odbiega za bardzo mocą czyszczenia od irygatorów stacjonarnych. Maksymalne ciśnienie irygatora EW 1211 to 5,9 bar. Przykładowy irygator stacjonarny Waterpik WP-100 oferuje ciśnienie na poziomie 6,2 bar.
Wbudowany zbiornik o pojemności 130 ml jest całkiem duży jak na standardy modeli bezprzewodowych. Dzięki temu nie trzeba go co chwilę uzupełniać. Do wyczyszczenia całej jamy ustnej wystarczają tylko 3 lub 4 napełnienia zbiornika.
Do irygatora dołączono 2 końcówki wymienne. Zakładamy, że końcówki do irygatora powinno wymieniać się co pół roku. W związku z tym jedna osoba może komfortowo korzystać z irygatora przez około rok.
Jako ciekawostkę można dodać, że opakowanie zawiera w zestawie komplet do zamocowania ładowarki na ścianie. Pozwala to zaoszczędzić nieco miejsca w mniejszych łazienkach.
Waterpik WP-100
Model WP-100 jest najpopularniejszym irygatorem w ofercie Waterpika, czyli amerykańskiego producenta artykułów do higieny jamy ustnej. Jego konstrukcja nie zmieniła się od ponad 20 lat i przechodzi tylko delikatne zmiany kosmetyczne. Wynika to z podejścia Amerykanów do projektowania. Po co ulepszać na siłę coś, co działa bez zarzutu?
Model WP-100 to klasyczny irygator stacjonarny. Składa się z podstawy z doczepianym zbiornikiem oraz przewodu doprowadzającego wodę do końcówki. Zestaw zawiera 7 różnych końcówek do czyszczenia jamy ustnej (w tym 2 klasyczne). Są to m.in. końcówka do czyszczenia kieszonek, ortodontyczna lub do języka. Wszystkie końcówki można przechowywać w ciekawie zaprojektowanej pokrywie do zbiornika.
Irygator posiada płynną regulację ciśnienia. Pozwala na dobranie odpowiedniej siły czyszczenia do ewentualnych problemów w jamie ustnej, np. stanów zapalnych lub podrażnień.
Seysso Oxygen Travel
To kolejny popularny irygator bezprzewodowy wśród naszych klientów. Osoby, które go wybrały, chwalą sobie dość duży zbiornik na wodę o pojemności około 150 mililitrów. Kolejnym mocnym argumentem jest ciekawie dobrany zestaw końcówek wymiennych. Jedna to klasyczna dysza, druga to końcówka ortodontyczna. Z kolei trzecia dysza jest przeznaczona do irygacji poddziąsłowej.
Irygator posiada 3 tryby pracy:
-
soft (2,9 bar) — tryb łagodny dla osób z problemami w jamie ustnej;
-
normal (6,2 bar) — ciśnienie dorównuje swoją mocą irygatorom stacjonarnym, ten tryb umożliwia skuteczne czyszczenie jamy ustnej;
-
pulse (od 2,9 do 6,2 bar) — zmienne ciśnienie poprawia zdrowie dziąseł i pomaga czyścić różne miejsca w jamie ustnej.
Panasonic DentaCare EW 1411
Produkt posiada 3 stopnie pracy i ciśnienia:
-
2,0
-
3,9
-
i 5,9 bar.
Dzięki tym trzem stopniom pracy można wybrać odpowiednie ciśnienie dla siebie.
Niewielkie rozmiary umożliwiają wsadzenie go do bagażu podręcznego i zabranie w podróż.
Braun Oral-B OxyJet MD20
OxyJet to irygator stacjonarny, który jest dostępny na rynku od ładnych paru lat. Jest również jednym z lepszych sprzętów do czyszczenia trudno dostępnych przestrzeni w jamie ustnej.
Końcówki tego modelu mają bardzo ciekawą budowę. Specjalna główka umożliwia czyszczenie na 2 różne sposoby. Pierwszy to zwyczajny skupiony strumień wody. Drugi oferuje strumień wirujący, który ułatwia czyszczenie okolic łączenia zębów z dziąsłami i poniżej tej linii.
Pojemność zbiornika to standardowe 600 ml.
Nie znamy niestety maksymalnego ciśnienia, z jakim pracuje ten irygator. Jednak strumień nie jest tak mocny, jak w przypadku innych opisywanych tutaj irygatorów stacjonarnych.
Irygator posiada wbudowany schowek na 4 dysze wymienne. Wystarczy tylko podnieść klapę na górze urządzenia.
Philips Sonicare AirFloss Ultra 8341/01
Irygator bezprzewodowy Philipsa to ciekawa propozycja. Inne modele, które znalazły się w tym zestawieniu, czyszczą zęby za pomocą ciągłego strumienia wody. AirFloss czyści za pomocą krótkich wystrzałów wody.
Wersja Ultra to udoskonalone wcielenie starszych irygatorów AirFloss. Poprzednie wersje posiadały wyłącznie pojedyncze wystrzały. Po kilku latach producent przygotował odświeżoną wersję, która różni się nieco w sposobie działania. Wykorzystuje pojedyncze, podwójne albo potrójne wystrzały mieszaniny wody i powietrza pod ciśnieniem. Sprawia to, że czyszczenie za jego pomocą znacznie różni się od używania innych irygatorów. Trzeba precyzyjnie ustawić końcówkę w odpowiednim miejscu i nacisnąć spust. Można stwierdzić, że resztki i inne zanieczyszczenia usuwają się same.
Ciśnienie jest stałe i nie można go zmienić. Wiemy, że prędkość wylotowa wody i powietrza z dyszy wynosi około 180 km/h. Z racji takiego sposobu czyszczenia przestrzeni międzyzębowych, AirFloss nazywany jest czasem wodną wykałaczką.
Panasonic DentaCare EW 1611
Model EW 1611 to dość ciekawy i oryginalny model irygatora stacjonarnego. Częściowo korzysta z technologii sonicznej znanej ze szczoteczek do zębów.
Wylot końcówki wymiennej ma specjalną i niecodzienną budowę. Zwężenie dyszy sprawia, że strumień jest przyspieszany i zwiększa się jego ciśnienie. To prowadzi do powstania w wodzie malutkich pęcherzyków powietrza. Pęcherzyki po zetknięciu z powierzchnią zębów lub dziąseł powodują gwałtowne, ale bezpieczne usuwanie zanieczyszczeń i osadów. Podobną zasadę działania ma dynamiczny przepływ cieczy w szczoteczkach Philips Sonicare.
Model plasuje się w czołówce, jeśli chodzi o maksymalne ciśnienie. Na najwyższym ustawieniu irygatora EW 1611, strumień wody osiąga ciśnienie o wartości 6,5 bar.
Pojemny zbiornik (600 ml) pozwala na czyszczenie jamy ustnej bez ciągłego dolewania wody. Wystarczy jedno lub 2 napełnienia wody.
Ciekawie rozwiązano tutaj odwieszanie rękojeści z końcówką. Obudowa irygatora posiada wbudowany magnetyczny uchwyt. Prosta linia oraz taki niecodzienny uchwyt sprawiają, że sprzęt nabiera ciekawego i niecodziennego wyglądu.
Wszystkie te irygatory różnią się między sobą m.in. zakresem ciśnienia, ilością trybów pracy i końcówkami wymiennymi. W razie wątpliwości zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi opisami wymienionych modeli na stronie naszego sklepu.
Nasi pracownicy chętnie odpowiedzą na nurtujące pytania i odpowiednio dobiorą irygator do indywidualnych potrzeb. W razie wątpliwości prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.